Şimdi Güney Amerika'da... Final Karasu'da

Gezegenimiz için küçük dokunuşlar... Kargenc Kulübü İklim Çalışması için Güney Amerika’da

Şimdi Güney Amerika'da... Final Karasu'da

GEZEGENİMİZ İÇİN KÜÇÜK DOKUNUŞLAR (SMALL TOUCHES FOR OUR PLANET)

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü iklim değişikliği konusunda kıtalararası desteklenen projesi ile çalışmasına Güney Amerika'da devam ediyor. Projenin Türkiye'den tek proje olduğunu belirten Kargenc Kulübü başkanı Ersel Aydın, ''Erasmus+ Kapasite Geliştime programı kapsamında yürütülen ‘Gezegenimiz İçin Küçük Dokunuşlar’ projesi Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü (KARGENC) koordinatörlüğünde yürütülen kıtalararası bir projesidir. Proje koordinatör olarak desteklenen Türkiye’den tek projedir. Proje kapsamında Türkiye, Yunanistan, Uruguay, Togo ve Hindistan’dan ortaklar ile lise çağı gençlere yönelik iklim değişikliği eğitim modülü geliştirilecektir. Okullarda sıfır atık politikasının yaygınlaştığı günlerde eğitim modülü önemli bir kaynak olacaktır'' diye konuştu.

FİNAL KARASU’DA

Bşkan Aydın açıklamasının devamında şunları söyledi: 

''Proje kapsamında geliştirilecek modülün eğitimi için 5 ortak Uruguay’ın Montevideo şehrinde bir araya geldi. Beş farklı başlık altında incelenen iklim değişikliği modülleri gençlere uygun faaliyetlere entegre edilerek test edildi. Modülün uygulamasının yapılacağı Togo’daki Gençlik Değişiminin planlanmasının da yapıldığı eğitim kursu toplam 1 hafta sürdü. Kargenc Kulübü takımı aktarma şehri olan Arjantin’in Buenos Aires şehrini de keşfetme şansı yakaladı. Güney Amerika’nın en gözde şehirlerinden olan Buenos Aires derneğimizin bir sonraki çalışması için de ilham kaynağı oldu.

Projenin üçüncü toplantısı Togo’da gençlik değişimi (Karasu’dan gençlerin katılımıyla), dördüncü toplantısı Hindistan’da seminer ve son toplantısı Karasu’da final konferansı şeklindedir.’’

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2022, 13:04

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER