Sokak hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanları unutulmadı

Kızılay Karasu Şubesine bağlı Kızılay gönüllüleri, kar ve dondurucu soğuk yüzünden beslenmekte güçlük çeken yaban hayvanlar için doğaya yem bıraktı. Orman İşletmesi çalışmaya araç ve personel desteği verdi.

Sokak hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanları unutulmadı

   Türk Kızılay Karasu Şubesi, kış mevsiminin zorlu geçtiği şu sıralarda sokak hayvanlarının yanı sıra merkeze uzak bölgelerde yiyecek bulamayan yabani hayvanlar için de çalışma yaptı.

Türk Kızılay Karasu Koordinatörlüğü ve Karasu Orman İşletme Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla ormanlık alanlara yaban hayvanları için saman, ot ve yonca bırakıldı. Merkezdeki sokak hayvanları için de yem bırakan gönüllüler, bu çalışmadan oldukça mutlu olduklarını söylediler.

Çalışmaya katılan Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi, kışın zorlu geçtiğini ve sokak hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanlarına da yem desteğinde bulunduklarını söyledi. Çalışmaya Orman İşletmesi Müdürü Murat Çatalbaş da katıldı.

Ekşi; "İlçemizde kar yağışı etkili oldu, hava da çok soğuk. Doğa karla kaplandığı zaman keklik, tavşan, tilkiler ve diğer canlılar yiyecek bulmakta çok zorlanıyor. Bizler de Karasu Orman İşletmesi’nin araçlarıyla giderek gönüllülerimizle yemleri yabani hayvanların yaşam alanına bıraktık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 12:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER