banner192

''Sözler köprü üstünde kaldı''

''Sözler köprü üstünde kaldı''
banner197

Uzun zamandır beklenen yağmurlar yağdı fakat Darıçayırı Mahallesi sakinleri bekledikleri bu yağmurdan aynı zamanda da korkuyor. Daha geçen yıl iki kez sel baskını ile mücadele etmek zorunda kalan mahalle halkı her yağmurda bu korkuyu yaşıyor.

KANAYAN YARAMIZ OLDU

Darıçayırı Mahallesi muhtarı Mustafa Kaya, ‘’Her yağmur yağdığında sel korkusu yaşamak mahalle olarak kanayan yaramız oldu. Sel korkusu özellikle merkez mahalle diye tabir ettiğimiz yerde ikamet edenlerin adeta kabusu haline geldi. Bu kabusu bir kez daha yaşamadan artık gerekenin yapılmasını istiyoruz’’ diye konuştu.

GEÇEN YIL İKİ KEZ YAŞADIK

Muhtar Kaya sözlerine şu ifadelerle devam etti; ‘’Bilindiği gibi geçtiğimiz yılda mahallemiz iki kez sel olayı ile karşı karşıya kaldı. O zaman Eskişehir’de bulunan DSİ bölge müdürü mahallemize gelerek sel baskınını kendi gözleri ile gördü ve bana, ‘rahat ol muhtarım gereken çalışmaları yapacağız, deremiz üstünde bulunan köprüye mutlaka çözüm bulacağız’ sözünü verdi. Ancak bugüne kadar dere ıslahı konusunda hiçbir çalışma yapılmadı. Yani sayın bölge müdürünün vermiş olduğu söz o gün köprü üstünde kaldı. Mahalle olarak çok şey istemiyoruz. Sadece kanayan yaramız haline gelen sel korkumuzu bir daha yaşamak istemiyoruz.’’

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 11:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER