Tatilciler sahile akın etti

Havaların ısınması ve hafta sonu tatili dolayısıyla Karasu sahilleri hareketlenirken, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı yeni sezon hazırlıkları hafta sonu da sürdü. Yapılan ilk çalışma Sahilpark’taki mavi bayraklı plaja kum takviyesi.

Tatilciler sahile akın etti
banner189

Karasu sahillerinde yaz sezonu resmi olmasa da açıldı. Tatilciler ısınan havayla birlikte güneş kum ve denizden yararlanmak için yavaş yavaş sahile inmeye başladı. Sosyal mesafenin korunmasına özen gösteren tatilciler, Cumartesi ve Pazar günleri boyunca kumun ve denizin keyfini çıkardılar. Yazlıkçılara yönelik satış yapan küçük esnaflar ve çay bahçeleri ile kafeler de sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Yaz aylarında faaliyet gösteren sahildeki marketlerin hemen tümü açılmış durumda.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ

Öte yandan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin de yönetim ve denetiminden sorumlu olduğu sahil bölgesindeki eksiklikleri tamamlamak üzere başlattığı çalışmaları hafta sonu da ara vermeden sürdürdü.  Cankurtaran timleri henüz göreve başlamasa da dalgakıranlara rağmen kış aylarında kumsalı daralan Sahilpark’taki mavi bayraklı plaja kum takviyesi Cumartesi ve Pazar günleri sürdü. Liman bölgesinden kamyonlarla buraya taşınan kumlar iş makineleri yardımıyla sahile serilip plaj genişletiliyor. Çalışmanın hafta içinde tamamlanması bekleniyor.

 SAHİLE KUM TAKVİYESİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/watch?v=jMuIpjXhOwk&feature=youtu.be

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER