Türk Polis Teşkilatı 177. kuruluş yıldönümünü kutluyor

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Karasu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Emniyet mensupları Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, şehit ve gaziler anısına saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okudular. Törenin ardından Emniyet’e yürüyen İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol esnafı selamladı.

Türk Polis Teşkilatı 177. kuruluş yıldönümünü kutluyor

'DÜNYADA DA SAYGIN'

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 177’inci yıldönümü nedeni ile Kaymakamlık bahçesinde tören düzenlendi. Tören, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol’un Atatürk Anıtı’na çelenk bırakması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, ‘’Türk Polis Teşkilatımızın 177. Kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirterek hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum. 10 Nisan 1854 tarihli polis nizamnamesi ile kurulan, aziz milletimizin desteğini alarak, şanla, şerefle yazdığı 177 yıllık mazisi olan teşkilatımız sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyada da saygın yerini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır’’ dedi.

’BİR ASKER KADAR DİSİPLİNLİ, BİR HUKUKÇU KADAR HUKUK ADAMI, BİR ANNE KADAR ŞEFKATLİ’

Emniyet Müdürü Akyol, ‘’Bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar hukuk adamı ve bir anne kadar şefkatli olan Türk Polisi, hukukun üstünlüğüne dayanarak toplumda huzur ve düzeni sağlamak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak, devletimizin bekası, milletimizin güvenliği için gerektiğinde canını ve malını feda etmekten kaçınmadan, gece gündüz demeden görevinin başındadır. Tarihi binlerce yıla dayanan kadim Türk Devletimizin teminatı olan Türk Polisi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde kişilerin toplum ve refahı, huzur ve mutluluğunu sağlamak için neredeyse iki asırlık bilgi birikimi ve deneyimi ile görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam etmektedir'' diye konuştu.

' MİLLETİMİZİN GÜCÜ VE DESTEĞİNİ HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSETTİK'

Konuşmasının devamında Akyol şu ifadelere yer verdi; 

''Gazi Muıstafa Kemal Atatürk’ün herkesin vicdanı kendi polisidir sözü ile toplum, birey ve polis ilişkisinin önemini bir kez daha hatırlıyor, bu güne kadar yerine getirdiğimiz tüm görevlerimiz sırasında gücünü ve desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz aziz milletimizin desteği olmadan başarıya ulaşmanın asla mümkün olmayacağını biliyor, milletimizin katkılarının bundan sonra da hep yanımızda olmasını temenni ediyoruz. 177. Kuruluş yıldönümümüzün hep birlikte gururla ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşarken devleti ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmetle anıyor, gazilerimiz, emekli ve halen görev başında olan fedakâr mensuplarımıza, kıymetli ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, sizlere tekrar teşkilatım adına en derin saygılarımı arz ediyorum.''

KİMLER KATILDI

Törene, Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, Cumhuriyet Savcısı Haluk Çınarbay, Jandarma Komutanı Ahmet Tevfik Altunel, Sahil Güvenlik Komutanı Yasin Ölüç, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri ve emniyet mensupları katıldı. Törenden sonra Emniyet mensupları ile İlçe Emniyet binasına yürüyen Müdür Akyol esnafı selamladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2022, 10:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER