banner379

Tutuşturduğu ev itfaiye ekiplerince söndürüldü

Tutuşturduğu ev itfaiye ekiplerince söndürüldü

Karasu’da evini yakma tehdidiyle polis ve itfaiyeye ecel terleri döktüren işsiz genç 4,5 saatlik çabanın sonunda ikna edildi. Polise teslim olan gencin tutuşturduğu mutfak itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Olay 30 Ekim 2020 Cuma günü Karasu Aşağı Aziziye Mahallesi Akkum mevkii 420. sokakta saat 11.00 sıralarında meydana geldi. Uzun süredir işsiz olduğu için bunalıma girdiği öğrenilen 32 yaşındaki F.K., sabah saatlerinde evde birlikte yaşadığı annesi ve iki kız kardeşini darp ederek dışarıya attı. Komşularını da tehdit ettiği iddia edilen F.K. daha sonra yaklaşan olursa evi ateşe vereceğini söyledi.

HAVAYA ATEŞ ETTİ

Çevre sakinlerinin polise haber vermesi üzerine 420. Sokağa polis ve itfaiye ekibi ile ambulans geldi. F.K’nın polisi görünce evde bulunan babasına ait av tüfeği ile havaya ateş etmesi üzerine bu kez Terörle Mücadele ekiplerine haber verildi. Söz konusu ev kısa sürede ablukaya alındı ve polisin ikna görevlileri ile bir pedagog F.K. ile ikna görüşmeleri başlattı. Uzun süre direnen F.K. saat 15.30 sıralarında ikna edilebildi. Gözaltına alınan genç Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bunalıma giren gencin teslim olmadan önce ateşe verdiği mutfak itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

EMEKLİ MAAŞIYLA GEÇİNİYORLAR

29 Ekim akşamı başlayan tartışma sonucu ertesi günü sokağa atılan anne ve iki kız kardeşi himayelerine alan komşuları, Adıyaman doğumlu F.K’nın uzun süredir işsiz olduğunu ve bu nedenle son zamanlarda alkol almaya başladığını belirttiler. Gencin babasının ise emekli olduğu ve emekli maaşıyla 5 kişilik aileye baktığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 19:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER