Ulu çınarlarla fidanlar camide buluştu...

‘Ulu Çınarlarla Hasbihal ve Görünmez Tehlike Çevre Kirliliği’ programı yapıldı. Gençlerle büyükler camide buluştu

Ulu çınarlarla fidanlar camide buluştu...

Gençlere çevre temizlik bilincinin yanında büyükleriyle aralarında mesafe olmadığını göstermek, camilerin sosyal yaşama katkılarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Ulu Çınarlarla Hasbihal ve görünmez tehlike çevre kirliliği’ programı yapıldı.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ KONU ALINDI

Kaymakamlık önderliğinde, İlçe  Müftülüğü,  Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Program Sahil Aziziye Camiinde 26 Mayıs Perşembe günü yapıldı. Program, saat 12:00’ de Sadi Tekin Camii İmam Hatibi Halil İbrahim Akdağ’ın okuduğu Kuran tilaveti ile başladı. Ardından namaz öncesi Karasu Müftülüğü Din Hizmetler Uzmanı Seyfettin Sevinç Çevre Temizliği hakkında katılımcıları bilgilendirdi. İçinde yaşadığımız çevrenin ve ekolojik düzenin korunmasına yönelik gençlerin bu sürece aktif olarak katılmaları ve bu konuda sosyal projeler geliştirmenin önemine de dikkat çekti.

FARKINDALIK

Gençlere çevre temizlik bilincinin yanında büyükleriyle aralarında mesafe olmadığını göstermek, camilerimizin sosyal yaşama katkılarına dikkat çekmek ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik, öğle namazı sonrası cami içerisinde programa katılan yöneticilerle öğrencilerin ikramlar eşliğinde yaptığı sohbetlerle devam etti.

KİMLER KATILDI

Programa Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, İlçe Müftüsü Bektaş Günay, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Karakaş, Hüdaver Ağun, okul Müdürleri, din görevlileri, öğretmen, öğrenciler ve cami cemaati katıldı.

Hasbihal sonrası cami bahçesinde semaver çayı ikram edilen etkinlik, çevre temizliğine ve önemine dikkat çekmek amacıyla mahalle içersinde çöp toplama etkinliğiyle sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 16:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER