Unutmak üzereydik!

İlçemizde yıllardır Karasu Kültür Fındık ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen Kum maratonu nihayet hatırlandı. Maratonun startı 14 Ağustos’ta verilecek.

Unutmak üzereydik!

   Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karasu Belediyesi’nin ortaklaşa organizasyonu ile düzenlenecek maratonun startı, Karasu sahilinde 14 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00'da verilecek. Maraton ile ilgili bilgi veren Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, "Bilindiği gibi ilçemizin sahili uzun bir kumsala sahip. Sahilimizi bu tür etkinlikler ile değerlendirmek ilçemizin tanıtımı açısından da önemlidir’’ dedi ve ‘’Tüm yarış severleri bekliyoruz" diye sözlerine ekledi.

‘’AMACIMIZ MARKA HALİNE GETİRMEK’’

   Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ise, "Uzun yıllar önce ilçemizde Karasu Kültür Fındık ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen ancak çeşitli nedenlerle ara verilen kum maratonunu geçen yıl pandemi gölgesinde yerel olarak yapılmıştı. Buna rağmen çevre illerden de sporcular gelmişti. Bu yıl tekrar düzenlemek istedik. Amacımız bu maratonu ulusal hatta uluslararası seviyeye taşıyıp marka haline getirmek. İnşallah bunu önümüzdeki yıllarda gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Katılmak isteyenler, belediye ve spor salonunda ya da yarışma günü kayıt masasında kayıt yaptırabilirler. Ben de tün sporcularımızı ve yarış severleri bu maratona bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 14:48

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER