Üzerini yemeklerle bezediği sofrayı da kendi yapıyor

Elif Tuncer, hemcinslerinden farklı bir mesleğin yıllardır ustalığını yaparak eşi ile birlikte marangoz atölyesinde ter döküyor. Tuncer, üzerinde çeşit çeşit yemekler sunduğu sofraları kendi yapıyor.

Üzerini yemeklerle bezediği sofrayı da kendi yapıyor

Darıçayırı Mahallesi’nde yaşayan Esra ve İbrahim Tuncer çifti açtıkları marangoz atölyesinde beraber çalışıyorlar. İbrahim Tuncer, ‘’Dede ve baba mesleği olan marangozlukta atölyede çocukluğumdan beri bu işi yapıyorum. Yani mektepli değil de alaylı marangozum. Mesleğimi yaklaşık 35 yıldır devam ettiriyorum. Eşim Esra ilk zamanlar bana sadece yardımcı olmak için gelirdi. Son 4 yıldır adeta çıraklık döneminden çıkan bir kalfa gibi oldu. Beraber çalıştığımız yılların sonucunda da usta haline geldi. Kendi başına çok bilinen yer sofrasından tutun da mutfak dolaplarına kadar yapar durumda artık. Şimdilerde ben eşime usta diye hitap etmeye başladım’’ diye konuştu.

KADIN ELİ DEĞDİ

Üzerine doldurduğu yemeklerle birlikte ahşap yer sofralarına da şekil veren Esra Tuncer ise erkek işi olarak bilinen marangozluk mesleğine dört yıl önce başlamış. ‘’Dört yıl önce atölyemize eşime yardımcı olmak için geliyordum’’ diyen Elif Tuncer, ‘’Yıllar geçtikçe eşimin öğretmenliğinde bazı ufak tefek işleri kendim yapmaya başladım. Biliyorsunuz ki hayat müşterek. Allah ömür verdiği sürece bu marangozluk mesleğimizi ailece sürdürmek istiyorum’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2022, 20:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER