Yangın merdiveninde intihar girişimi!

Karasu Kaymakamlığı binasında yaşanan intihar girişimi, güçlükle önlendi. Beşinci kattan atlamak isteyen vatandaş bir saatlik direnişin ardından emniyet güçlerine teslim oldu.

Yangın merdiveninde intihar girişimi!

   Karasu Kaymakamlığı hizmet binası bir intihar girişimine sahne oldu. İddiaya göre, Sosyal Yardım Vakfı’na başvurarak destek talebinde bulunan adının İbrahim isimli soyadı açıklanmayan 40 yaşlarında bir kişi isteğinin karşılanmaması üzerine binanın beşinci katına çıkarak yangın merdivenlerinin çatısına çıktı. Roman olduğu belirtilen ve sara hastası olduğu öğrenilen vatandaşın girişimi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekibi herhangi bir atlama olayına karşı şişme branda gererek merdiven dibinde önlem aldı.

UZUN SÜRE DİRENDİ

   Saat 15.00 sıralarında başlayan intihar girişimi olayı Kaymakamlık yetkililerinin ve emniyet güçlerinin çabaları sonucunda yaklaşık bir saatte başarıyla sonlandırıldı. Talep ettiği yardımlar için söz alan vatandaş saat 16.00’da bulunduğu yerden inerek yetkililere teslim oldu. Sara hastalığı dolayısıyla birkaç gün önce düştüğü belirlenen ve gözünde 10 civarında dikiş bulunan kişi sakinleştirildikten sonra tedavi amacıyla hazır bekleyen ambulansla Karasu Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

BAŞKAN TUNA: ‘BİZDEN DEĞİL’

   Karasu Haber’in telefonla görüştüğü Karasu Romanlar Derneği Başkanı Nuray Tuna, söz konusu kişinin Karasu’da ikamet eden Romanlardan olmadığını ve muhtemelen dışarıdan gelmiş biri olabileceğini söyledi. İntihar girişiminin onaylamadığını belirten Tuna, “Bizim de isteklerimiz karşılanmıyor. Kaymakamımız geçmiş kaymakamların aksine bize karşı çok soğuk. Ne yapılım yani, topluca intihar mı edeceğiz?’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 13:53

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER