Yavru karaca milli parklara teslim edildi

Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince Doğa Koruma ve Milli Parklar Sakarya Şube Müdürlüğü’ne teslim edilen yavru karaca vatandaşlar tarafından fındık bahçesinde bulundu

Yavru karaca milli parklara teslim edildi

   Vatandaşlar tarafından fındık bahçesinde bulunan karaca yavrusuna Karasu Belediyesi ekipleri sahip çıktı. Karasu’da vatandaşlar tarafından fındık bahçesinde bulunan karaca yavrusu, Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince veteriner hekim kontrolünden geçirilerek Doğa Koruma ve Milli Parklar Sakarya Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

‘BELEDİYEMİZ İLE İLETİŞİME GEÇİN’

   Sevimli Karaca yavrusunu tüm kontrolleri yapılarak emin ellere teslim etmenin mutluluğu içinde olduklarını söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimize fındık bahçesinde karaca yavrusu bulduğu bilgisini veren vatandaşımıza ekiplerimizin vakit kaybetmeden ulaşıp karacayı geçici hayvan barınağımıza getirdikleri bilgisini aldık. Ekiplerimiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sakarya Şube Müdürlüğü’ne bilgi verdikten sonra Veteriner Hekim Hamza Ayar tarafından yavru karacanın gerekli kontrollerini yapmışlardır. Aldığımız bilgiler doğrultusunda, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sakarya Şube Müdürlüğü’nce teslim alınan karaca, Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü Polonezköy Geyik Üretim Merkezinde bakılacak, büyüdükten ve doğaya uyum sağlayabilecek vaziyete geldikten sonra tekrar doğal ortamına salınacak. Bu tarz olayları ilçemizde sık sık yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız yaralı veya kaybolan yabani hayvanları bulduklarında belediyemiz ile iletişime geçerek bilgi vermeleridir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 08:04

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER