Yeni proje için Saraybosna'daydılar

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği, bir başka Erasmus+ Spor projesi için Bosna-Hersek Saraybosna’daydı...

Yeni proje için Saraybosna'daydılar

   Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (KARGENC CLUB) yine sporda önemli bir projenin içinde. ‘’Bu son zamanlarda yaptığımız en ilginç ve önemli projelerden biri’’ diyen Kargenc Başkanı Ersel Aydın şöyle konuştu; ‘’Neden bu kadar önemli? Çünkü sonunda sporda fair-play’in, sporda şiddet psikolojisi, ruh sağlığı ve güvenliğinin öneminden bahsetmeye başladık.

   8 farklı Avrupa ülkesinden, farklı spor dallarında uzmanlığa sahip katılımcılar ile bu konuda çalışma yapmak çok değerliydi. ‘SONKEI - Sporda saygı. Hayatta saygı’ projesi sporda şiddet konusunu antrenörler ve sporcular arasındaki şiddetten sporcular arasındaki şiddete kadar pek çok düzeyde gündeme getiriyor.

   Sporda şiddet ve ruh sağlığı konularında bilgi ve görüşlerini paylaşan Bosna Hersek, Slovenya ve Portekiz'den uzmanlara Kargenc Club adına teşekkür ediyoruz.’’

FİNAL SAKARYA’DA

   Aydın, ‘’Projemiz sporda şiddete karşı saygıyı ve toleransı öne çıkaran rehber oluşturma aşamaları ile devam edecek. Projenin bizim için en önemli yanı ise final toplantısının dolayısıyla rehber lansmanının Sakarya’da olacak olması. Slovenya’ da yapılacak olan bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyoruz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 10:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER