banner368

Zabıta hem denetim hem hatırlatma yaptı

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fırın ve imalathanelerde denetimlerini arttırdı.

Zabıta hem denetim hem hatırlatma yaptı

   Belediyeden yapılan açıklamada Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinin, çalışanların hijyen koşulları, gramaj, un depoları, hamur imalathaneleri ve pide yapımında kullanılan malzemelerin temiz olup olmadığını denetlediği belirtildi.

Ekipler, İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararları esnaflara hatırlatarak fırınların iftara 1 saat kala faaliyetlerini durdurmaları gerektiğini söyledi..

KAPTAN: TİTİZ ÇALIŞACAĞIZ

   Karasu Belediyesi Zabıta Müdürü Talat Kaptan, denetimlerin ramazan ayı boyunca titizlikle devam edeceğini belirterek; “Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’nın talimatlarıyla Ramazan ayı içerisinde fırın ve imalathanelerde denetimlerimizi yoğunlaştırdık. Ramazan sofrasının olmazsa olmazı pidenin sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için ekiplerimizle titiz çalışacağız. Ekiplerimiz yaptıkları denetimlerde bir taraftan hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulunurken diğer taraftan da İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararları iş yeri çalışanlarına aktarıyorlar. Fırıncı esnaflarımıza gösterdikleri hassasiyet için özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER