YAZIK OLMASIN KARASU'YA

  İlçe merkezinde birçok yolun asfaltı kazındı, yenilenmek için. ?""Gerek var mıydı, daha acil asfalt gerektiren yerler var mıydı diye sormak yerine, yine de teşekkür ediyoruz, Başkana... Bu sıkışık zamanda para bulup yollarımızı yeniliyor. Gırtlağa kadar borca batmış belediyeye para bulmak bile başlı başına bir sorun iken...

  "Korona yüzünden hazır hepimiz evlere tıkılmışken, tam zamanında yapılmış bir uygulama!" diye düşünürken, bir de baktık ki, Biz evde yatarken işçiler de evlerinde yatıyor! Yahu Siz bari çalışın da bir an önce bitirin bu yolların yenilenmesini...

  Geçmişte çok tekrarlandı ve halk bezdi; "Tam yaz sezonunda alt yapı işine girerek, yazlıkçıların şehre girişine mani olmak.." Ne olur bu sene yazın aynı hataya düşmeyin. Tam yerli turistin gelip esnafa merhem olacağı dönem, altyapı ile uğraşıp milletin burnundan getirmeyin!

  Asıl yazmak istediğim konu çok daha önemli. Bu yolların yenilenmesi, sık tekrarlana bir imalat değil. Kim bilir belki bir daha 20 yıl sonra yenilenecek. Ama lütfen, hesaplı kitaplı yapın şu işi. Sanki otopark problemini çözmüşsünüz gibi, yolları dar yaparak hepten içinden çıkılmaz hale getirmeyin. Minibüs yolunda gördük ki, yolda kaldırımlar aşırı genişletilmiş, araç yolu ve araç parka pek yer bırakılmamış!

  Beyler, o yoldaki esnaftan alışveriş edecek araçlar nereye bırakacak araçlarını. Hadi parka bırakıp geldiler diyelim, araçlarını yüklerken arkadan gelen araçlar beklemek zorunda kalacak. Bu şekilde yapacağınız düzenlemenin hiç işlevi olmayacak! İnanıyorum ki ilk fırsatta kaldırım sökülüp yeniden düzenleme yapılacak! Yazık bu milletin paracıklarına!

  Şehrin girişinde bir refüj düzenlemesi oldu. Daha doğrusu süsleme... Peki, bunu yaparken kafanızı kaldırıp sağa sola baktınız mı? Baraka tipi evler, ahır, vs... Yenimahalle kavşağından gelişte de aynı çirkin görüntü... Ahır ve mezbaha... Bu çirkin görüntüler sizi rahatsız etmiyor mu?

  Güzel işler yapmaya çalışıyorsunuz, takdir ediyoruz, mutlu oluyoruz. Çünkü Karasu'nun kaybedilmiş, hizmete susamış iki dönemi var. Lütfen bu dönem yatırımlarınızı biraz daha profesyonelce yapın, halka ve uzmanlara sorun.

  Kaş yapalım derken göz çıkarmayın!

YORUM EKLE